Jak zabezpieczyć strony przed działaniem wirusów
Jak zabezpieczyć strony przed działaniem wirusów
Czerwiec 11, 2018
Zaktualizowane certyfikaty SSL firmy Symantec
Zaktualizowane certyfikaty SSL firmy Symantec
Czerwiec 22, 2018
Pokaż wszystkie

Jaką specyfikacje powinien posiadać hosting – wskazówki dla początkujących

Jaką specyfikacje powinien posiadać hosting – wskazówki dla początkujących

1. Powierzchnia konta hostingowego
2. Miesięczny transfer
3. Ilość domen i stron WWW

Podczas wyboru hostingu stron internetowych, należy wziąć pod uwagę pewne parametry, które powinien spełniać pakiet. Poniżej opisano specyfikację, ułatwiającą osobom początkującym podjęcie decyzji.

Powierzchnia konta hostingowego

Parametr opisuje ilość dostępnego miejsca na dysku twardym serwera, którą klient może w dowolny sposób wykorzystać. Kwestia ta najczęściej jako pierwsza brana jest pod uwagę podczas dokonywania wyboru hostingu. Działa na takiej samej zasadzie jak pojemność pamięci w komputerze. Wyrażona jest w gigabajtach, a jej rozmiar zmniejsza się w wyniku zapisywania danych w postaci plików formułujących stronę internetową, wiadomości z poczty e-mail, grafiki i innych załączników związanych z witryną.

Powierzchnia hostingu ma szczególne znaczenie dla:

 • Firm, które posiadają wiele utworzonych kont pocztowych,
 • Sklepów internetowych, dysponujących dużą liczbą produktów i zamieszczające wysokiej jakości zdjęcia,
 • Serwisów specjalizujących się w publikacji newsów

Miesięczny transfer

Podobnie jak w przypadku pakietu danych w abonamencie komórkowym, transfer dla hostingów działa na takiej samej zasadzie. Wyraża wielkość danych, które przesyłane są do serwera, np. podczas wczytywania załączników na konto oraz liczbę danych płynących od serwera, czyli m. in. w wyniku odwiedzin strony internetowej. Tak samo jak pakiet danych abonamentu w telefonie, podczas intensywnego korzystania, limit ulega wyczerpaniu. Najczęściej jest rozliczany w ujęciu miesięcznym, a po uiszczeniu odpowiedniej kwoty, można zwiększyć jego ilość.

Transfer odgrywa ważną rolę dla:

 • Właścicieli aplikacji internetowych
 • Stron które charakteryzują się dużą liczbą odwiedzin
 • Witryn na których umieszczono dużo grafiki o wysokiej jakości

Ilość domen i stron WWW

Kwestia ta odnosi się do liczby odrębnych witryn, które mogą być utworzone na podstawie określonego konta hostingowego. W tym przypadku również przewidziano limit, a więc jeśli u danego klienta wynosi on 3, oznacza to, że może przykładowo utworzyć:

 1. Sklep internetowy
 2. Firmowy blog
 3. Prywatną stronę ze zdjęciami

Aby stworzyć kolejną stronę, klient będzie musiał skasować jedną dotychczas istniejącą albo zmienić pakiet. Niektóre hostingi charakteryzują się nielimitowaną liczbą witryn, jednak konto hostingowe musi posiadać w takim przypadku odpowiednią wielkość dostępnego miejsca, aby pomieścić potrzebne pliki kreujące stronę.

Bazy danych MySQL / PostgreSQL

Baza danych obejmuje szczególne kategorie plików, które służą gromadzeniu i przechowywaniu informacji odnośnie witryny internetowej. Ich zastosowanie umożliwia szersze korzystanie z funkcji strony dzięki temu, że dane znajdujące się w bazach nie zajmują dużo miejsca.

Jest to ważna kwestia zwłaszcza w przypadku:

 • Sklepów internetowych,
 • Witryn korzytających ze znanych systemów do zarządzania treścią,
 • Serwisów, na których użytkownicy umieszczają wiele treści typu artykuły, komentarze, oceny.

Konta FTP

FTP oznacza protokół transferu plików, który pozwala na wgranie ich na serwer a następnie pobranie na dysk komputera. W pierwszej kolejności, aby otrzymać dostęp do zapisanych danych, należny stworzyć konto użytkownika. Każde z nich posiada odrębny login, hasło oraz prawo dostępu do konkretnych plików.

Konto FTP działa podobnie jak usługi typu Dropbox oraz Dysk Google. Po zalogowaniu się na serwer, możemy zarządzać plikami, wgrać dane oraz wysłać je odbiorcy, a także skopiować adres URL i w ten sposób dać możliwość pobrania danych.

Aplikacje Click & Go

Rozwiązanie to w dużym stopniu usprawnia działanie klientów. Nazwa kliknij i idź w pełni oddaje funkcjonalność usługi , która polega na tym, że po zalogowaniu się do panelu, użytkownik konta hostingowego może zręcznie przeprowadzić instalację znanych aplikacji. Usługi stworzono, aby ułatwić klientom prowadzenia stron, w tym np. do gromadzenia stystyk, sprzedaży online czy po prostu do kierowania treścią.

Proces instalacji jest przeprowadzany przy pomocy autoinstalatora, która wyręcza z wgrywania plików na konto FTP, a ponadto wyszukuje w sieci najnowsze wersje oprogramowania.

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ok