Rozszerzenia domen .dk oraz .ec
Rozszerzenia domen .dk oraz .ec
7 października, 2018
Rozszerzenia domen .klodzko.pl oraz .konin.pl
2 listopada, 2018
Pokaż wszystkie

Rozszerzenia domen .es oraz .fi

Rozszerzenia domen .es oraz .fi

Domena .es

Jest to domena krajowa przypisana do Królestwa Hiszpanii – państwa zlokalizowanego w Europie, w którego skład wchodzą również Wyspy Kanaryjskie, enklawy w Afryce oraz inne liczne wyspy zlokalizowane na Morzu Śródziemnym. Hiszpania jest to dziewiąta potęga gospodarcza świata. Kraj ten kojarzący się z licznymi plażami. Nazwa domeny pochodzi od hiszpańskiego España (Hiszpania). Domeny drugiego stopnia to: .com.es (strony biznesowe; firmy); .nom.es (strony personalne); .org.es (organizacje); gob.es (strony rządowe); .edu.es (instytucje edukacyjne). Rejestracja hiszpańskiej domeny jest dostępna dla firm oraz osób fizycznych z dowolnego kraju. W przypadku osób fizycznych wymagane jest jedynie podanie numeru PESEL lub numeru dowodu osobistego. Rejestracja domeny .es jest równoznaczna z akceptacją regulaminu rejestracji tych domen. Zarejestrowanych jest już prawie 2 miliony hiszpańskich domen. Rejestracja domeny .es jest tania, stabilna oraz prosta w rejestracji. Można jej użyć w kreatywny sposób. Domenę stosuje między innymi iTun.es.

Domena .fi

Jest to domena krajowa przyporządkowana do Finlandii – młodego, 100-letniego kraju, członka Unii Europejskiej. PKB Finlandii jest 12 najwyższe na świecie. Podstawą gospodarki jest przemysł drzewny, metalowy oraz maszynowy. Od 2016 roku nazwy z domeną .fi mogą zostać zarejestrowane przez wszelkie podmioty, nie ma bowiem żadnych ograniczeń. Jedyne o czym należy pamiętać o fakt, że nazwy domen nie mogą naruszać praw zarejestrowanych fińskich znaków towarowych ani nazwisk osób prywatnych. Zabroniona jest również rejestracja tych domen z przeznaczeniem na ich dalszą sprzedaż. Domena ta jest wykorzystywana przez portal muzyczny Spoti.fi, a można ją zarejestrować pod adresem https://www.cal.pl/domena-fi.

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ok